hrad Arco

Hrad Arco je dominantou stejnojmenného městečka, který ční z horského masivu přímo nad městem. Je jedním z nejimpozantnějších hradů v okolí.hrad arco Přístupová cesta je lemována krásnými olivovými háji a bezpočtem laviček se stoly, často s pitnou pramenitou vodou. Sám hradní komplex je vcelku rozsáhlý a přístupné jsou téměř všechny budovy. Návštěva vám zabere cca 2 hodiny, ale určitě za to stojí. Vrchol nabízí zajímavé výhledy do okolí řeky Sarca a na samotné Lago di Garda. Navštívit můžete střílny, věže, ale třeba i hladomornu. Hrad je otevřen po celý rok a v létě slouží k pořádání koncertů a kulturních akcí. Vstupenka pro dospělého (2016) stojí 3,5 € a dítě 2 €. Přímo pod hradem je také bezplatné parkoviště, odkud je to na hrad pár minut.

Historie hradu: Hrad pochází ze 7. století n.l. hrad arco a měl střežit údolí řeky Sarco, kudy procházela vojska mířící ze severu na Pádskou nížinu. Měl celkem 4 vstupní brány, z nichž se do současnosti dochovala pouze jedna. Ta byla vybavena padacím mostem. Hrad je zobrazen na mnoha obrazech, z nichž nejslavnější je od Albrechta Dürera, který je uložen ve francouzském Louvre. Od počátku 18. století byl opuštěn až do roku 1879, kdy zeměměřič Giuseppe Caproni vytvořil plán rozsáhlé rekonstrukce, která dala komplexu někdejší podobu. Po skončení první světové války byl převeden z vlastnictví německého knížecího rodu do správy státu. V roce 1927 hraběnka Giovanna d'Arco, Markýza z Bagno hrad zakoupila a stala se výhradní majitelkou. Od roku 1982 je hrad pod správou města Arco a probíhají na něm rozsáhlé rekonstrukce a obnovy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

(pozn., za návštěvu stojí i hradní automatické toalety, pro hravé skutečný zážitek :)


Zvětšit mapuSport na lago di Garda

Odkazy

windsurfing
windsurfing club Velké Dářko

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Funtandem-tandemové seskoky, Biketrip cyklotrasy, Letní dovolená Itálie, Letní dovolená u moře, Dovolená Rhodos, Na vrchol, Stany, spacáky, samonafukovací karimatky, Hory, cesty, fotky, sny, Dálky, Ubytování Alpy, Dovolená a zájezdy, Kurzy paraglidingu, ubytování Budapešť, Korsika - CK IBIS, netsport.cz, Víkendové pobyty v Čechách, sportcz.cz, CK Sindibad, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, Ubytování Livigno, odkazy