Cookie Consent by Free Privacy Policy website


Olivový olej Lago di Garda

Extra panenský olivový olej D.O.P. (Lombardie)

Mezi výrobky směřících od Gardy do celé Evropy je snad nejvíce proslaven olivový olej s chráněnou oblastní známkou (D.O.P.). Olivový olej byl v místní oblasti lisován již ve starověku a dodnes si některé lisovny zachovávají tradiční postupy při výrobě. Zvláštní klimatické podmínky Lago di Garda a zejména jeho severní oblasti zaručují že místní olivovníky jsou velmi dobře chráněny před parazity a plísněmi. Samotné olivy jsou tedy velmi kvalitní. Tento fakt se dá pozorovat i na stařičkých olivovnících, které stále plodí úrodu. Tento olej se vyznačuje zlatavě zelenou barvou díky velkému obsahu chlorophylu. Chuťí pak velmi charakteristickou, blížící se mandlím a extraktům z ovoce. Extra panenský olivový olej - Lago di Garda DOP podléhá pravidelným kontrolám odborníků, kteří provádějí důkladnou analýzu vzorků odebraných v hospodářstvích producentů oliv.

Extra panenský olivový olej (Trentino)

Méně proslavený, ale i přesto velmi kvalitní je olivový olej z Trentina. Chuťově se blíží lombardskému, avšak postrádá jeho vůni a barvu. Tato olivová odruda se pěstuje na terasovitých zahradách, kterých v oblasti najdeme desítky , možná stovky. Úchvatné olivové háje pak přimo vybízejí k procházce a prožití klidu v okolí Gardy.

Zajimavá je i návštěva Muzea olejeSport na lago di Garda

Odkazy

windsurfing
windsurfing club Velké Dářko

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Funtandem-tandemové seskoky, Biketrip cyklotrasy, Letní dovolená Itálie, Letní dovolená u moře, Dovolená Rhodos, Na vrchol, Stany, spacáky, samonafukovací karimatky, Hory, cesty, fotky, sny, Dálky, Ubytování Alpy, Dovolená a zájezdy, Kurzy paraglidingu, ubytování Budapešť, Korsika - CK IBIS, netsport.cz, Víkendové pobyty v Čechách, sportcz.cz, CK Sindibad, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, Ubytování Livigno, odkazy