Olivový olej Lago di Garda

Extra panenský olivový olej D.O.P. (Lombardie)

Mezi výrobky směřících od Gardy do celé Evropy je snad nejvíce proslaven olivový olej s chráněnou oblastní známkou (D.O.P.). Olivový olej byl v místní oblasti lisován již ve starověku a dodnes si některé lisovny zachovávají tradiční postupy při výrobě. Zvláštní klimatické podmínky Lago di Garda a zejména jeho severní oblasti zaručují že místní olivovníky jsou velmi dobře chráněny před parazity a plísněmi. Samotné olivy jsou tedy velmi kvalitní. Tento fakt se dá pozorovat i na stařičkých olivovnících, které stále plodí úrodu. Tento olej se vyznačuje zlatavě zelenou barvou díky velkému obsahu chlorophylu. Chuťí pak velmi charakteristickou, blížící se mandlím a extraktům z ovoce. Extra panenský olivový olej - Lago di Garda DOP podléhá pravidelným kontrolám odborníků, kteří provádějí důkladnou analýzu vzorků odebraných v hospodářstvích producentů oliv.

Extra panenský olivový olej (Trentino)

Méně proslavený, ale i přesto velmi kvalitní je olivový olej z Trentina. Chuťově se blíží lombardskému, avšak postrádá jeho vůni a barvu. Tato olivová odruda se pěstuje na terasovitých zahradách, kterých v oblasti najdeme desítky , možná stovky. Úchvatné olivové háje pak přimo vybízejí k procházce a prožití klidu v okolí Gardy.

Zajimavá je i návštěva Muzea olejeSport na lago di Garda

Odkazy

windsurfing
windsurfing club Velké Dářko

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Funtandem-tandemové seskoky, Biketrip cyklotrasy, Letní dovolená Itálie, Letní dovolená u moře, Dovolená Rhodos, Na vrchol, Stany, spacáky, samonafukovací karimatky, Hory, cesty, fotky, sny, Dálky, Ubytování Alpy, Dovolená a zájezdy, Kurzy paraglidingu, ubytování Budapešť, Korsika - CK IBIS, netsport.cz, Víkendové pobyty v Čechách, sportcz.cz, CK Sindibad, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, Ubytování Livigno, odkazy