Cookie Consent by Free Privacy Policy website


Sýry Lago di Garda

Obecně platí, že většina italských sýrů chutná výborně. V místních malých obchůdcích i ve velkých supermarketech je k dostání nepřeberné množství sýrů z celé Itálie. Některé jsou však typické pouze pro oblast Gardy, konkrétně Tremosine.

FORMAGELLA TREMOSINE

Jedná se o smetanový sýr o hmotnosti do 1,5 kg. Je charakteristický svou sladkou chutí, skvrnitostí, měkkostí a jemnou vůní jakoby horských květin. Je vyroben z co nejčerstvějšího kravského mléka a zraje za přísných podmínek v místnostech s přesnou teplotou, vlhkostí a světlem. Výsledkem je sýr nejen vynikající chuti, ale dobré stravitelnosti. Formagella je nositelkou certifikátu kvality CSQA.

GARDA CHEESE

Je typický horský sýr z Tremosine, težký, častečně vařený, smetanový. Mléko na jeho výrobu pochází výhradně z hnědého skotu chovaného v Parco Alto Garda v oblasti Brescia. Výrobek má také certifikát kvality CSQA. Jeho hmotnost je cca 6,5 kg.

TREMOSINE CRUDE MILK CHEESE

Hrubý, polozrající sýr o hmotnosti zhruba 2,5 kg s mírně váraznou chutí a vůní. Tento sýr je zpracováván zvláštní technikou typyckou pro místní kultury, která i po letech zůstala nezměněna. Klíčovým požadavkem je pak čerstvé nepasterované mléko a přísné podmínky zrání.Sport na lago di Garda

Odkazy

windsurfing
windsurfing club Velké Dářko

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Funtandem-tandemové seskoky, Biketrip cyklotrasy, Letní dovolená Itálie, Letní dovolená u moře, Dovolená Rhodos, Na vrchol, Stany, spacáky, samonafukovací karimatky, Hory, cesty, fotky, sny, Dálky, Ubytování Alpy, Dovolená a zájezdy, Kurzy paraglidingu, ubytování Budapešť, Korsika - CK IBIS, netsport.cz, Víkendové pobyty v Čechách, sportcz.cz, CK Sindibad, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, Ubytování Livigno, odkazy